Szkolenia

Prowadzimy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla każdej grupy wiekowej począwszy od przyszłych rodziców na prababkach kończywszy. Specjalizujemy się w nauczaniu kadr pedagogicznych oraz innych dorosłych, którzy na co dzień pełnią opiekę nad osobami małoletnimi :)

Każde szkolenie jest przygotowywane indywidualnie pod klienta. Szacowany czas szkolenia to od trzech do pięciu godzin, w zależności od poruszanych zagadnień oraz liczebności grupy. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności praktycznych, do których przykładamy największą wagę. Staramy się, aby każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i doszlifowania ich.

Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i niecodzienne wyzwania. Szkolimy także we współpracy ze szkołami jazdy. Nasze szkolenia obejmują najczęstsze oraz najgroźniejsze w skutkach przypadki, np. zakrztuszenia, atak epilepsji, udar, zawał, itd. Prowadzimy także szkolenia łączące pokolenia. Rozwijamy współpracę rodzic – dziecko i uczymy jak przygotować się wzajemnie na niespodziewane okoliczności.

Prelekcje

Dla szkół przygotowujemy różnego rodzaju prelekcje połączone z pokazami z pierwszej pomocy. Prelekcje na temat zdrowego trybu życia, bezpieczne ferie i wakacje, bezpieczeństwo w ruchu drogowym (drodze do szkoły), a także w samej placówce. Uczymy jak reagować kiedy dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia i jak uniknąć najcięższych skutków.

Warsztaty

Organizujemy wyjazdowe warsztaty weekendowe. Jest to świetna okazja, aby połączyć naukę pierwszej pomocy z integracją. Warsztaty zaczynają się w piątek po południu, a kończą w niedzielę koło południa. Warsztaty organizujemy dla wszystkich powyżej 10. roku życia. Może być to rozbudowana lekcja z zakresu bezpieczeństwa, a także firmowy wyjazd integracyjny. Warsztaty kończą się otrzymaniem zaświadczenia o przebytym szkoleniu.

Zabezpieczenia

Realizujemy zabezpieczenia medyczne niewielkich imprez rodzinnych i sportowych, a także wydarzeń kulturalnych.

Promocja

Zwiększamy świadomość społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas festynów i innych imprez otwartych. Istnieje też możliwość zorganizowania punktu z pomiarem cukru i ciśnienia. Jest to dobra okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i stan zdrowia, a także zastanowić się nad odbyciem pełnego szkolenia.

Projekt

Projekt Bezpieczny Gdańsk - zostań bohaterem, uratuj komuś życie, naucz się jak to robić to cykl szkoleń przeprowadzonych na terenie całego Gdańska, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, dla których pierwsza pomoc jest istotna, bo przecież nie znamy dnia ani godziny kiedy i my będziemy jej potrzebować. Nasza firma organizuje 44 szkolenia dla łącznie ponad 800 osób.

Szkolenia są jednodniowe, bezpłatne, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje certyfikat. Największym atutem jest jednak to, że opuszczacie nas zaopatrzeni w niesamowicie ważne i przydatne umiejętności. Powiemy Wam jak opanować stres i skutecznie pomóc drugiej osobie.

Na każdym szkoleniu poruszamy następującą tematykę:

Stawiamy na warsztat! Oznacza to tyle, że nie będziemy Was zanudzać teorią, tylko od razu przechodzimy do ćwiczeń. Staramy się prowadzić szkolenie tak, aby każdy z Was miał tyle czasu na ćwiczenia ile potrzebuje.

Oczywiście przewidziane są przerwy słodko-kawowe oraz dłuższa obiadowa. Na zajęciach wprowadzamy przyjazną i swobodną atmosferę, aby całe szkolenie było lekkie i przyjemne.

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich powyżej 16. roku życia.

Poniżej podajemy szczegółową rozpiskę szkoleń.

Projekt został zakończony, bardzo dziękujemy wszystkim za udział.